Більярдні киї ручної роботи

Пропонуємо обрати в нашому магазині більярдні киї різного цінового діапазону від відомих виробників, таких як Євгеній Оніщенко та Євгеній Янковський.

Киї Євгенія Оніщенко

Киї Євгенія Янковського

Тубуси та чехли для київ

Киї ручної роботи - майстерня Батченко

Киї Сергія Батченко

Як правильно вибрати власний більярдний кий?

Власний більярдний кий – справжнє задоволення від гри. Як часто нам доводиться засмучуватись, коли в більярдному клубі пропонуються для гри киї, яким місце на смітнику. Криві, брудні, з кривою наклейкою, а подекуди і без неї. При теперішньому економічному занепаді власники більярдних клубів намагаються максимально економити. Єдиний вихід – купити власний кий.

Я не буду вдаватись в рекламні аспекти тих чи інших виробників, а лише наголошу, на що треба звернути увагу при виборі кия.

Побудова кия проста: турняк та шафт, які з’єднюються між собою скруткою. В турняку розміщений груз для створення ваги кия, приблизно 3/1 ваги більярдного шара, тобто близько 710 – 750 грам.

Класичний кий на шафті обладнаний фіруллою, а простіше пластиковим компенсатором, на який і наклеюється наклейка. Основними діаметрами для російського більярду визнані 12,5 – 13 мм.

На даний час, в моду увійшли киї, де відсутні фірулли, а між кінцем шафту та безпосередньо наклейкою знаходиться демпфер (компенсатор). Вважається більш практично і надійніше.

Матеріали виготовлення кия дуже різноманітні, це відомі нам: граб, ясен, клен; так і доволі рідкісні: какабола, венге, амарант, полісандр, єбен та інші.

Стверджувати, який матеріал кращий, немає сенсу. Виробники пропонують безмежну кількість варіантів київ і їх обробки.

Передусім, вам має сподобатись зовнішній вигляд, підійти ціна, а головне - характеристики.

Кий має лягти в руку, під час удару, коли ви зайняли стойку, баланс кия і розмах вашого замаху мають співпадати, тобто кий не повинен клювати вперед, чи відверто переважувати ззаду.

Під час удару, повинен бути чіткий звук, без сторонніх дзвіночків та вібрацій. При наявності правильно виставленого більярдного стола, прокатайте кий по поверхні, він не повинен підскакувати та не повинно вбачатись зазору між сукном та серединою кия.

Окремо хочу зауважити, щодо покриття більярдного кия. Кожен виробник використовує власний лак чи пасту. Тут вам обирати самостійно, про те, хочу зауважити, що лаковані киї вимагають постійно сухих рук гравця, або використання рукавички, щоб досягти комфортної гри.

При поступовому використанні власного кия вам почнуть вдаватись більш складні удари по шарам, ви почнете відчувати силу удару та його розмір, і це дасть вам перевагу над суперниками.

Купити більярдний кий не так складно, як здається.